Достапни линкови

Вашингтон: Барак Обама и натаму во предност спорд анкетите за претседателските избори во САД


Во предизборната трка за американски претседател и натаму води кандидатот на Демократската Партија Барак Обама. Според анкетата на Ројтерс, Си Спан и Зогби, за Обама би гласале 48 насто, а за републиканецот Џон МекКејн 44 насто од гласачите. Изборите ќе бидат одржани на 4 Ноември.
XS
SM
MD
LG