Достапни линкови

Брисел: Министерот за одбрана Коњановски од денеска во посета на НАТО


Министерот за одбрана на Република Македонија Зоран Коњановски од денеска е во дводневна работна посета на НАТО во Брисел. Како што е најавено, Коњановски денеска ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Шефер. Во текот на престојот ке оствари средби и со повеке амбасадори на Алијансата.
XS
SM
MD
LG