Достапни линкови

Скопје: Македонија и Косово до средината на неделава ќе воспостават дипломатски односи


Македонскиот вицепремиер Абдулаќим Адеми, најави Македонија и Косово до средината на неделава ќе воспостават дипломатски односи и ќе биде одредено кој ќе биде дипломатски претставник на Македонија во Косово.
XS
SM
MD
LG