Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореја ќе им дозволи целосен пристап на меѓународните набљудувачи


Северна Кореја потврди дека ке продолжи со разоружување на нуклеарната централа и ке им дозволи целосен пристап на меѓународните набљудувачи да го верификуваат процесот. Ова одлука на севернокорејските власти доаѓа еден ден откако Соединетите Држави одлучија да ја тргнат од листата на држави кои го финансираат тероризмот.
XS
SM
MD
LG