Достапни линкови

Вашингтон: ММФ и најразвиените 20 држави повикаа на соработка за справување со финансиската криза


Меѓународниот Монетарен Фонд и најразвиените држави од групата 20 повикаа на меѓународна соработка за справување со финансиската криза. По вчерашната средба во Вашингтон, високи учесници на состанокот соопштија дека одлучиле да ги употребат сите можни средства за да ја осигурат стабилноста на финансиските маркети. На состанокот беше присутен и американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG