Достапни линкови

Кабул: Најмалку 40 Талибанци убиени во судири на југот од Авганистан


Авганистанските власти денеска соопштија дека најмалку 40 талибанци биле убиени во судирите со безбедносните сили во јужниот дел на земјата. Како што изјавија од авганистанската армија, до судирите дошло откако милитантите ја нападнале воената база на армијата. Авганистанската армија не претрпела штети.
XS
SM
MD
LG