Достапни линкови

Прилеп: Последниот предлог на Нимиц за името е е најсоодветна основа за решение, вели Груевски


Премиерот Никола Груевски поладнево во Прилеп изјави дека последниот предлог за името од Метју Нимиц не е најсоодветна основа за доаѓање до најсоодветно решение. Груевски исто така изрази надеш дека , Нимиц во неговата серија на давање идеи ќе има повеќе елементи кои ќе значат подобра позиција на Македонија Одговарајќи на прашањето за признавањето на Косово, тој нагласи дека тоа е државен интерес во овој момент и затоа е направен тој чекор и дека не очекува ескалација на односите на релација Србија - Македонија.
XS
SM
MD
LG