Достапни линкови

Сараево: Уапсени три лица осомничени за поставување бомба во трговски центар во Витез


Босанската полиција денеска соопшти дека уапси три лица, осомничени дека поставиле експлозивна направа во трговски центар во градот Витез, во централниот дел на Босна. Воо четвртокот при експлозија на бомба загина едно лице, а уште три беа ранети. Причината за бомбашкиот напад се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG