Достапни линкови

Букурешт: Состанок на министрите за одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на НАТО се состануваат во Букурешт. Главните теми се Авганистан и Сомалија. Министерот за одбрана на Авганистан Абедл Рахим Вардак бара НАТО трупите да помогнат и во борбата против трговијата со опиум од чиј профит се финансираат талибанците. Министрите на НАТО постигнаа согласност да испратат бродови за борба против пиратите на Рогот на Африка.
XS
SM
MD
LG