Достапни линкови

Тбилиси: Руските трупи го завршија повлекувањето од тампон зоните околу Јужна Осетија и Абхазија


Грузиското министерство за внатрешни работи соопшти дека руските трупи го завршиле повлекувањето од тампон зоните околу Јужна Осетија и Абхазија. Повлекувањето беше набљудувано и од мисијата на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG