Достапни линкови

Скопје: Собранието денеска ќе расправа за признавање на Косово


Македонското Собрание денеска на итна седница ќе расправа за резолуција за признавање на Косово, одлучено е на синоќешната координација на пратеничките групи во парламентот. До седницата доаѓа откако албанските партии ДУИ, ДПА и Нова демократија поднесоа заедничката резолуција во Собранието за признавање на косовската независност.
XS
SM
MD
LG