Достапни линкови

Бакуба: Шест лица загинале во експлзоија на бомба


Жена самоубиец активирала експлозив пред судот во ирачкиот град Бакуба, при што загинале 6 лица, а 18 биле повредени. Еден адвокат изјави дека жената била облечена во традиционална абаја, односно, покриена од глава до петици.
XS
SM
MD
LG