Достапни линкови

Москва: Руските сили започнале повлекување од тампон зоната во Јужна Осетија


Руските сили започнале да се опвлекуваат од тампон зоната во близина на отцепената грузиска република Јужна Осетија, јавија агенциите. Русија, според договорот со Европската Унија, треба до петок да ги повлече своите сили од Грузија. Посматрачи на Унијата се на теренот и го набљудуваат повлекувањето. Русија ќе задржи околу 7 илјади војници во Јужна Осетија и во Абхазија, кои ги призна како независни држави.
XS
SM
MD
LG