Достапни линкови

Евиан: Средба Медведев - Саркози


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска во Евиан ќе разговара со францускиот претседател Никола Саркози, меѓу другото, и за глобалната финансиска криза. Инаку, Медведев ќе има и обраќање на Меѓународната Конференција за светската политика, што се одржува во Евиан.
XS
SM
MD
LG