Достапни линкови

Њујорк: Денеска заедничка средба на Нимиц со преговарачите на Грција и Македонија


Посредникот во спорот за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц по ноќешните поединечни средби, денеска во Њујорк ќе има заеднички состанок со преговарачите на двете земји. Се очекува дека тој може да резултира со конкретен предлог, ако медијаторот процени дека има простор за такво нешто.
XS
SM
MD
LG