Достапни линкови

Приштина: Американскиот секретар на одбрана во посета на Косово


Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс денеска пристигна на Косово. Тој изјави дека целта е посета на американските војници, одбивајки ги сугестиите дека ова патување е порака до Русија која се противи на Косовската независност. Гејтс во четврток и петок во Унгарија ке учествува на состанокот на министри за одбрана на кој се очекува да се разговара и за односите со Русија.
XS
SM
MD
LG