Достапни линкови

Скопје: Нова лидерска средба вечерва во Скопје за измените на Уставот и изборниот законик


Премиерот Никола Груевски ги покани лидерите на СДСМ Зоран Заев, на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи на нова лидерска средба на која би се расправало за измените на Уставот и на Изборниот законик. Груевски во поканата го нагласува значењето на промените во изборното законодавство по европската интеграција на Македонија и затоа предлага лидерската средба да се одржи вечерва во 18.00 часот, во Клубот на пратениците.
XS
SM
MD
LG