Достапни линкови

Загреб: Разрешени министрите за внатрешни и за правда, како и директорот на хрватската полиција


Хрватскиот премиер Иво Санадер изјави дека ги разреши министерот за внатрешни работи Берислав Рончевиќ, министерот за правда Ана Ловрин и директорот на хрватската полиција Миријан Бенка. Во согласност со хрватските закони неопходно е Парламентот да гласа за одлуката на премиерот за разрешување на Рончевич, Ловрин и Бенка.Непознато лице во центарот на Загреб ја уби Ивана Ходак, ќерка на адвокатот Звонимир Ходак кој го брани и хрватскиот генерал Владимир Загорец.
XS
SM
MD
LG