Достапни линкови

Њујорк: Денеска средби на Нимиц цо македонските и грчкиот преговарач за името


Посредникот на ОН во спорот за името Метју Нимиц, ќе се сретне со претставниците на Македонија и на Грција во Њујорк.Sе уште не е решено дали тоа ќе бидат одвоени или средби на кои ќе присуствуваат претставници на двете страни.Не е исклучено Нимиц на претставниците на двете земји да им го презентира конечниот предлог за решавање на разликите околу името.
XS
SM
MD
LG