Достапни линкови

Анкара: Турската војска бомбардирала упоришта на курдските бунтовници


Турската војска бомбардирала упоришта на курдските бунтовници во северен Ирак, соопшти официјална Анкара. Се навдеова дека тоа било одговор на курдскиот напад во кој загинале петнаесет турски војници.
XS
SM
MD
LG