Достапни линкови

Казакстан: Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс на средба со претседателот на Казакстан


Американскиот Државен секретар Кондолиза Рајс денеска ке пристигне во Казахстан. Таа ке оствари средба со казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев. Се очекува Рајс да ја нагласи важноста на врските меѓу Соединетите држави и Казахстан. Државниот Секретар ги демантираше најавите дека со ова посета Соединетите држави сакаат да го поткопаат руското влијание во Централна Азија.
XS
SM
MD
LG