Достапни линкови

Варшава: Полска ја заврши мировната мисија во Ирак


Полска денеска ја заврши мировната мисија во Ирак. Таа во Багдад учествуваше со 2500 војници. Во петгодишното воено присуство во Ирак, Полска загуби 21 војник. Полскиот командант во Багдат Андрзеј Малиновски изјави дека војниците ќе бидат повлечени од Ирак до крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG