Достапни линкови

Кабул: 16 милитанти убиени од американските сили во Авганистан


Авганистанските власти денеска соопштија дека во16 милитанти биле убиени од страна на американските и НАТО силите во Авганистан. Операциите биле спроведени во источните провинции Газни и Кунар.Локалните власти исто така соопштија дека во офанзивата бил убиен и талибанскиот лидер Мулах Амир.
XS
SM
MD
LG