Достапни линкови

Сараево: Во БИХ утринава започна изборниот молк пред локалните избори


Во Босна и Херцеговина изутрината започна предизборниот молк, пред утрешните локални избори. Право на глас имаат околу 3 милиони луѓе, а на изборите учествуваат 280 политички субјекти. Ова се први избори во Босна и Херцеговина на кои во органите на локалната самоуправа ќе бидат избирани и претставници на националните малцинства.
XS
SM
MD
LG