Достапни линкови

Анкара: 15 турски војници убиени во напад на курдски бунтивници


Турската армија соопшти дека 15 нејзини војници биле убиени во напад на курдските бунтовници врз една воена база во југо-источна Турција. Според истиот извор, во борбите биле убиени 23-ца бунтовници, што е една од најкрвавите престрелки меѓу турските сили и курдските бунтовници годинава.
XS
SM
MD
LG