Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 20 лица убиени во американски напад во северо западен Пакистан


Пакистански претставници соопштија дека во американски ракетен напад во северо-западен Пакистан, биле убиени најмалку 20 лица, а меѓу нив имало и странски милитанти. Засега нема коментар од американските сили, кои извршија серија акции против милитантите во Пакистан, во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG