Достапни линкови

Приштина: Идејата за поделба на Косово по етничка линија е опасна, реагира Хиесини


Шефот на косовската дипломатија Скендер Хисени предупреди дека идејата на српскиот претседател Борис Тадиќ за поделба на Косово по етничка линија е многу опасна и може да предизвика нов конфликт. ,,Играта со границите на Балканот отсекогаш била и продолжува да биде опасна,, изјави Хисени, додавајќи дека прашањето за статусот на Косово е решено.
XS
SM
MD
LG