Достапни линкови

Тетово: Амбасадорот на САД Филип Рикер во посета на Тетово


Американскиот амбасадор во република македонија, Филип Рикер денеска ќе го посети Тетово каде што ќе се сретне со градоначалникот и со лидерите на политичките партии. Во рамките на посетата тој во седиштето на Демократската унија за интеграција ќе се сретне со лидерот на оваа партија, Али Ахмети.
XS
SM
MD
LG