Достапни линкови

Хаг: Започна судењето на Момчило Перишиќ


Пред Хашкиот Трибунал денеска започна судењето на бившиот началник на генералштабт на војската на Југославија, Момчило Перишиќ, обвинет за воени злосторства во Хрватска и во Босна и Херцеговина. Перишиќ сам му се предаде на судот во Хаг и се изјасни дека е невин.
XS
SM
MD
LG