Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Германскиот канцелар Меркел во посета на Русија


Германската канцеларка Ангела Меркел и министерот за надворешни работи Франк Валтер Штајнамер ја предводат германската делегација која денеска во Санкт Петерсбург ќе разговара со рускиот претседател Дмитриј Медведев. Како што е најавено, главни теми се спороведувањето на мировниот план во Грузија, како и билатералната соработка.
XS
SM
MD
LG