Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот го изгласа пакетот мерки за спас на финансискиот систем


Американскиот Сенат го изгласа пакетот мерки за спас на финансискиот систем, вреден 700 милијарди долари. Американскиот претседател Џорџ Буш изрази задоволство од гласањето во Сенатот и побара истото да го стори и Претставничкиот Дом, кој утре ќе има уште еден обид да го помине пакетот откако во понеделникот не го изгласа.
XS
SM
MD
LG