Достапни линкови

Багдад: Најмалку 16 загинати во напад на две џамии


Две шиитски џамии во Багдад биле нападнати од бомбаши самоубијци, при што најмалку 16 лица загинале, а 30-тина биле повредени. Полицијата соопшти дека 4 луѓе загинале, а 15 биле повредени и во градот Балад, северно од Багдад, кога експлодирал автомобил бомба пред џамија.
XS
SM
MD
LG