Достапни линкови

Пјонгјанг: Кристофер Хил на разговори за севернокорејската нуклеарна програма


Американскиот дипломат Кристофер Хил пристигна во Северна Кореја во обид да го спаси договорот за разоружување и да го спречи Пјонгјанг од намерата да ја реактивира нуклерната централа за плутониумски бомби. Северна Кореја се закани дека тоа ке го направи, бидејки Вашингтон не го тргна Пјонгјанг од црната листа на земји подржувачи на тероризмот.
XS
SM
MD
LG