Достапни линкови

Хаг: Почнува судењето на поранешниот генерал на ЈНА Момчило Перишиќ


Пред меѓународниот кривичен суд за поранешна Југославија во Хаг денеска треба да започне судењето на некогашниот началник на генералштабот на Војската на Југославија Момчило Перишиќ. Тој е обвинет за воени злосторства сторени во Хрватска и во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG