Достапни линкови

Кабул: Тројца американски војниви загинале во експлозија на југот на Авганистан


Тројца американски војници загнале во денешната експлозија на југот на Авганистан, соопшти американската воена команда во Кабул. Се прецизира дека нивното возило наишло на мина поставена крај патот. Во меѓувреме, талибанскиот лидер Мула Омар им понуди на сојузничките сили безбедносни премини доколку решат да си заминат од Авганистан. Во спротивно, според него, тие ќе се соочат со сличен пораз како советските окупатори.
XS
SM
MD
LG