Достапни линкови

Индија: Над 120 луѓе загинале во хиндуистички храм


Над сто и дваесет луѓе загинале, а уште пеесетина други биле повредени во еден хидуистички храм во индиската држава Раџастан кога верниците во паника почнале да бегаат откако врз нив се урнал ѕид. Агенциите јавуваат дека во моментот на несреќата во храмот имало десет илјади луѓе кои се подготвувале за големиот хидуистички празник на светлоста што се одбележува на дваесет и осми идниот месец.
XS
SM
MD
LG