Достапни линкови

Вашингтон: Буш изрази разочарување поради одбивањето на планот за спас од финансиската криза


Претседателот на Соединетите Држави Џорџ Буш изрази разочарување поради гласањето на Претставничкиот дом на конгресот со кое беше одбиен планот од 700 милјарда долари за спас од финансиската криза во која се наоѓаат и изјави дека ќе продолжат да се бори со тој проблем. Против планот кој подразбира интервенција на државата во приватниот сектор, гласаа скоро две третини од републиканците.
XS
SM
MD
LG