Достапни линкови

Белград: Српскиот претседател Тадиќ ги повика Македонија и Црна Гора да не го признаваат Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ ги повика владите на Македонија и Црна Гора да не ја признаваат независноста на Косово. Ги охрабрувам двете земји да не го прават тоа и да не подлегнуваат на притисоци, изјави Тадиќ, откако американскиот амбасадор во Белград, Камерон Мантер упати апел дека Соединетите Држави ги охрабруваат двете земји да ја признаат независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG