Достапни линкови

Скопје: Денеска се празнува Рамазан Бајрам


Денеска се празнува верскиот празник Рамазан Бајрам. За граѓаните на земјава тој е неработен ден. По повод празникот претседателот Бранко Црвенковски упати честитка до сите верници од исламска вероисповед во земјава. Цврсто сум убеден дека Исламската заедница и во иднина ќе продолжи да го дава својот придонес во одвивањето на реформите и интегративните процеси на нашата држава, се вели до честитката на претседателот.
XS
SM
MD
LG