Достапни линкови

Њујорк: 20 илјади луѓе избегале од Авганистан во Пакистан


Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации соопшти дека околу 20 илјади луѓе избегале во Авганистан од Пакистан за да ги избегнат борбите меѓу пакситанските сили и милитантите во пограничниот регион. Пакистанската армија пред два месеци започна масовна операција против милитантите во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG