Достапни линкови

Вашингтон: Украинскиот претседател Јушченко на средба со Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе има средба со претседателот на Украина Виктор Јушченко. Белата Куќа соопшти дека ќе разговараат за развојот на демократијата, безбедноста и суверенитетот на Украина, како и за аспирациите на таа земја за евро-атланските интеграции.
XS
SM
MD
LG