Достапни линкови

Багдад: Најмалку 23 лица загинаа во бомбашки напади во Багдад


Најмалку 23 лица се убиени во вчерашната серија експлозии во Багдад. Десетици лица биле ранети во експлозиите што одекнале во различни делови од градот.
XS
SM
MD
LG