Достапни линкови

Кабул: Шест лица загинаа при напад на бомбаш самоубиец


Шест лица загинаа при напад на бомбаш самоубиец врз полициски конвој во Авганистан. Како што информираат од граничната полиција во нападот загинале тројца полицајци и тројца цивили, а седумнаесетмина биле повредени во инцидентот. Талибанците ја превзеле одговорноста за овој напад.
XS
SM
MD
LG