Достапни линкови

Багдад: Амбасадорот на САД во Ирак го критикуваше Иран


Американскиот амбасадор во Ирак, Рајан Крокер денеска го критикуваше Иран за како што рече за обидот да го блокира новиот бесбедносен договор меѓу Соединетите Држави и Ирак, кој мора да се склучи до крајот на годинава. Со новиот Договор, на подолг временски период Армијата на Соединетите држави ќе раководи со Ирак.
XS
SM
MD
LG