Достапни линкови

Истанбул: Турската полиција деактивира експлозицна направа


Турската полиција денеска деактивира граната поставена во корпа за смет во истанбулскиот кварт Есенјурт, соопштуваат службите за безбедност. Според нив, никој досега не ја презел одговорноста ниту е наведена група која може да е поврзана со поставувањето на експлозивната направа. Два бомбашки напада во Истанбул усмртија 17 луѓе. Турските власти за нападите ги обвинија курдските сепаратисти.
XS
SM
MD
LG