Достапни линкови

Пекинг: Кинески астронаут на вселенско шетање


Кинески астронаут излезе надвор од леталото Шензу 7 во така наречено вселенско шетање, со што Кина стана трета земја по Соединетите Држави и Русија. Настанот е пренесуван од кинеската национална телевизија.
XS
SM
MD
LG