Достапни линкови

Москва: Медведев објави план за надградба на нуклеарниот систем до 2020 година


Рускиот претседател Дмитриј Медведев објави план за надградба на нуклеарниот систем до 2020 година. Во планот се вклучени вселенски одбранбен систем и нови нуклеарни подморници. Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека тоа нема да влијае на балансот на силите во нуклеарна смисла.
XS
SM
MD
LG