Достапни линкови

Кабул: Авганистанските власти соопштија дека киднаперите ги ослободиле сите 150 работници


Авганистанските власти соопштија дека киднаперите ги ослободиле сите 150 работници заробени пред една недела во западен Авганистан. Тие беа се заробени во Фарах патувајки кон градилиштето каде работеле врз изградба на армиска база. Иако киднаперот се преставил како талибанец, талибанците негираа нивна вмешаност во киднапирањето.
XS
SM
MD
LG