Достапни линкови

Дамаск: Експлозија од автомобил бомба усмрти 17 лица, а 14 се повредени


На автопатот за аеродромот во Дамаск одекнала ескплозија предизвикана од автомобил бомба при што, според сириската телевизија имало 17 загинати и 14 ранети лица. Според други медиуми автомобилот бомба експлодирал во близина на контролен пункт. Сите жртви се цивили Засега нема официјална потврда и не се знаат приините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG