Достапни линкови

Анкара: Турски авиони бомбардирале цели на курдските бунтовници


Турски авиони бомбардирале цели во северен Ирак, каде што се сомневале дека се кријат курдски бунтовници. Претставник на Курдската Работничка Партија ги потврди нападите, но истакна дека тие претходно ги евакуирале своите бази.
XS
SM
MD
LG